Küljendamine ja kujundus

"Less is more!" - lihtsad kujundid, soliidsed värvid, asjalik esmamulje - elav klassika! Lihtsuses peitub võlu! Sellest lähtume ka oma kujundusteenuses, jäädes samas avatuks kliendi soovidele ja püüdes leida iga kliendi jaoks parima lahenduse.

Kujundame põhiliselt brošüüre, visiitkaarte, reklaamlehti ja raamatuid (nii sise- kui väliskujundus), teeme staatilisi veebilahendusi. 

Kasutame erinevaid küljendus- ja kujundusprogramme (n.t Adobe InDesign, Adobe Illustrator jt). Lisaks MS Word, MS Excel, MS PowerPoint jt.

Küljendusse ja kujundusse minevad tekstid peavad olema eelnevalt korralikult toimetatud ning ka kliendi poolt üle vaadatud. Küljendamisele järgneva trükieelse korrektuuri käigus parandame vaid nn tehnilisi vigu, aga mitte enam lauseehitust, sisu vms. InDesigni faile meile saates palume kaasa pakkida kõik fondid ja piltide lingid. Väljundfail on, kas .doc, .docx, .ppt, .pdf-fail või kujundusfail.

Küljendamine on teksti vormindamine ja teksti ning piltide paigutamine leheküljel nii, et olulised tekstiosad oleksid esile toodud ning tulemus oleks nägus ning paberiruumi säästev. Kui saadate tõlkimiseks piltidega ja vormindatud tekstifailid või PowerPointi failid, siis ei ole nende küljendamine vajalik. Sellisel juhul tõlkija lihtsalt asendab tekstiosad ja teksti paigutus/vormindus jääb samaks.

Küljendamine on vajalik, kui tõlkida soovitakse paberkandjal või pildivormingus (PDF, JPG vms) tekste. Sellisel juhul ei saa teksti automaatselt asendada ja kogu kujundus tuleb uuesti luua. Üldjuhul tellitakse seda teenust kasutusjuhendite tõlkimisel, kui klient soovib saada PDF-vormingus algtekstile sarnaselt kujundatud tõlkefaile.

Küljendamise hind

Küljendamise hind oleneb töö keerukusest ja algab 3 eurost (+KM) ühe küljendatava lehekülje eest.

Küljendamise hinna pakkumiseks on oluline teada, kas küljendatud tõlge läheb trükki või kasutatakse seda digitaalsel kujul. Trükkimine seab piltide kvaliteedile suuremad nõuded. Kujundaja seisukohast on hea saada selle kujundusprogrammi vormingus failid, milles algne küljendus loodi. PDF, JPG ja teised pildivormingud on mõeldud kujundatud teksti vaatamiseks ja edastamiseks ning neis ei saa või on väga keeruline teksti asendada.