Need hetked…

Talv on omamoodi maagiline, kas pole? Karge õhk, värske lumekihiga kaasnev vaikus ja see, kuidas kõik paistab talvise päikesevalguse käes säravat – see on lummav. Igal aastaajal on oma unikaalne ilu, kuid talvel on selline rahulik ja peaaegu teispoolne kvaliteet. See on aastaaeg, mis kutsub mõtisklema ja lõkke ääres mõnusalt aega veetma.

Lumesadu paneks kui maailma täielikku vaikusesse. See katab kõik enda alla, summutades tavalise sagimise ja sebimise. See on justkui looduse viis julgustada mõttelisi hetki. See, kuidas iga lumehelbeke graatsiliselt langeb ja kuidas maailm muutub rahulikuks valgeks maastikuks – see on täiuslik kutse olla praeguses hetkes olemas.

Ah, tunne, kui lumehelbeke maandub õrnalt sinu näole, on nagu looduse õrn puudutus, kas pole? Selles on teatav kergus, mööduv jahedus, mis paneb sind hetkeks peatuma. See on nagu pisike, külmunud suudlus taevast ja iga lumehelbeke teeb enne sinuni jõudmist oma ainulaadse teekonna. See, kuidas nad sulavad kokkupuutel, jättes lühikese jaheduse ja seejärel kadudes – see on lihtne, kuid maagiline side loodusega.

Talvepäeval praksuva tule soojuses on midagi uskumatult lohutavat. Leekide tants, hubane kuma ja põlevate tukkide heli – see loob täiusliku keskkonna lõõgastumiseks ja mõtisklemiseks. Olgu see siis hea raamatuga, kuuma kakao joomisega või lihtsalt vaikse atmosfääri nautimisega, need hetked tule ääres on ajatu ja rahustav.

Kas teil on kunagi olnud eriti meeldejääv või rahulik kogemus lumesaju ajal?

Meeldis ja jagan: